תשובה: בניין אשר מקיים את התנאים הבאים:
א. ההיתר לבנייתו הוצא טרם ה- 1/1/1980.
ב. הוכח לרשות המקומית הצורך בחיזוק המבנה – המבנה אינו עומד בדרישות תקן 413.

תשובה: לא, הזכויות תיקבענה על פי גודל המבנה ו/או מספר הדיירים בו.

תשובה: תמ”א 38 כרוכה בקשיים לא מעטים, המכבידים על הוצאתה לפועל. קשיים הנובעים הן מהקושי בהסכמת הדיירים והן מהעובדה שבמבנים רבים אין כדאיות כלכלית לביצוע הפרויקט או שקיים קושי תכנוני לביצוע.

תשובה: לא, המחוקק פתר את בעלי הזכויות בבניין מתשלום מיסים על עסקת תמ”א 38, והיזם בתמורה לזכויות הבניה שיקבל יממן את כל הכרוך בביצוע ההליך, לרבות שכר טרחה לעו”ד של הדיירים והמפקח מטעמם.

תשובה: מעבר להיותנו חברה מבצעת בעלת מוניטין וניסיון רב בתחום הבניה, לחברה ניסיון רב גם ספציפית בתחום של תמ”א 38. אנו נמצאים בשלבי סיום של פרויקט שלישי בבית הכרם. כל הדירות החדשות בפרויקט נמכרו ואנו צפויים לקבל טופס 4 לקראת 1/17. הפרויקט הרביעי שלנו נמצא בשלבי בנייה מתקדמים, סיימנו את תוספות הבנייה לדירות, כמו גם את יציקת התקרה של הקומה הרביעית. היתר בניה התקבל לרחוב אפרתה, ועבודות החיזוק החלו. בנוסף, אנו נמצאים בשלבים מתקדמים מאוד של תכנון והיתרים למספר רב של בניינים נוספים.

תשובה: לאחר תקופה ארוכה דיונים רבים קיימת כיום הסכמה ברשות המקומית ובוועדה המחוזית לגבי תכנית מספר 10038 המתייחסת לתמ”א 38 בירושלים. התוכנית מותאמת לצרכים המיוחדים של ירושלים תוך הבנה שהמבנים בירושלים חייבים לעבור חיזוק בפני רעידות אדמה. תכנית זו מאפשרת ייזום פרויקטים של תמ”א 38 באזורים בעלי ערך כלכלי בינוני וגבוה.

תשובה: מבנים שהיתר לבנייתם ניתן לאחר 1.1980, היו חייבים לעמוד בהוראות התקן. יחד עם זאת, במידה ומבנים אלו אינם עומדים בתנאי התקן בפועל – אין מניעה לבצע בהם חיזוק. בכל מקרה במידה ואין בבניינים אלו ממ”דים ניתן באישור הרשות המקומית להוסיף ממ”דים.

תשובה: ראוי לשלב את חיזוק המבנה יחד עם שיפור מיגון המבנה. הממ”ד מהווה חלק מתכנית החיזוק של המבנה.

לפרטים נוספים ותיאום פגישה מלא את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

ניתן ליצור קשר בטל' 02-672-38-38
רפי- שלוחה 1 | תמר -שלוחה 2